Komunikator Microsoft Teams

Jednym z programów, jakie oferuje platforma Microsoft 365 jest komunikator Teams. Narzędzie, które pozwala zdalnie kontaktować się z każdym użytkownikiem pakietu, dostosowane jest zarówno dla potrzeb przedsiębiorstw, szkół, jak i osób prywatnych. Dzięki niemu w jednym miejscu może zobaczyć się nawet do 10 000 osób, które chcą uczestniczyć w spotkaniu, a wszystko to w prostej i bezpiecznej aplikacji.

Microsoft Teams – niezbędna aplikacja podczas pracy zdalnej

Narzędzie opracowane przez markę Microsoft posiada funkcje, które umożliwiają jego użytkownikom komfortową pracę z każdego miejsca na ziemi. Chat to nic innego jak komunikator, dzięki któremu użytkownicy mogą rozmawiać, dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wysyłać nalepki, gify, emoji oraz inne dowolne załączniki. Chat umożliwia spotkanie dwóch i więcej osób, natomiast dla oficjalnych, publicznych dyskusji można stworzyć wspólny zespół.

Kolejną opcją, jaką oferuje aplikacja Microsoft Teams są spotkania, dzięki którym użytkownicy mogą się zobaczyć i porozmawiać zdalnie. Spotkania dotyczą wcześniej wspomnianych zespołów – wystarczy kliknąć jeden przycisk, by każdy z członków grupy mógł do niego dołączyć. Dzięki nim można organizować:

  • szkolenia,
  • konferencje,
  • spotkania firmowe,
  • prezentacje i wiele więcej.

Połączenia to rozwiązanie dla wszystkich użytkowników programu Teams – umożliwiają łączenie się z dowolną osobą, która także ma zainstalowany komunikator na swoim urządzeniu (stacjonarnym lub mobilnym).

Ostatnią funkcją, jaka wyróżnia oferowane przez firmę Microsoft narzędzie do pracy zdalnej są kalendarz oraz pliki. Kalendarz to miejsce, w którym możesz samodzielnie planować swój dzień lub ustalić w nim spotkanie w dowolnym terminie i zaprosić do niego dowolną grupę osób. O zaplanowanej porze aplikacja automatycznie rozpocznie spotkanie.

Niezbędną funkcją w pracy są także pliki – możesz je tworzyć, edytować, komentować i udostępniać innym osobom w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwa jest całkowicie zdalna praca grupowa oparta na najpopularniejszych aplikacjach takich jak Word, Excel czy PowerPoint i inne. Chcesz otworzyć przed swoją firmą nowe możliwości, jakie oferuje komunikator Teams? Skontaktuj się z naszymi doradcami – dobierzemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, abyś mógł się rozwijać w każdym miejscu i czasie.

Skontaktuj się z nami